logo
mapa katalogów
Forum dotyczące ogrzewania

Program: Pomocnik Instalatora

Aby zagłosować - włącz obsługę cookie

Porada dnia
Pompy - przyspieszone zużycie

Przyspieszone zużycie łożysk w pompach może być spowodowane zapowietrzoną instalacją - pęcherzyki powietrza przerywają wodny film smarny i dochodzi do zatarć.
Poza tym każda pompa ma minimalne ciśnienie napływu poniżej którego na łopatkach i łożysku tworzą się pęcherzyki pary, które przerywają wodny filtr smarny.

Źródło: Praktyka


Zobacz więcej porad w dziale INFORMACJE

Mądrość dnia

Którzy pokój wnoszą między walczących - pewni są życia przyszłego.WWW.DOBREGRZANIE.COM
CERTYFIKAT CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW - już od 400 zł !
Sklep - zapraszamy wkrótce
HEITZ EKO 45 – zakres mocy 20 – 45 [kW]

HEITZ EKO jest stalowym, niskotemperaturowym, kotłem wodnym przeznaczonym do spalania węgla w postaci EKOGROSZKU lub MIAŁU i PELLETU [zastępczo], zastępczo na rusztach awaryjnych można spalać drewno, odpady drewniane lub węgiel kamienny.
Kocioł składa się z dwóch podstawowych części oddzielonych przegrodą wodną poziomą. W dolnej części kotła znajduje się komora paleniskowa z palnikiem retortowym, w którym spala się paliwo oraz przegroda wodna pionowa, natomiast powyżej przegrody wodnej poziomej znajduje się część grzewcza w skład, której wchodzą: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch.
Komora paleniskowa posiada dodatkowa klapę, która ma za zadanie kierowanie spalin do tyłu kotła podczas jego pracy, a po otwarciu klapy umożliwia łatwy dostęp do komory paleniskowej.
Spalanie paliwa odbywa się w palniku retortowym umieszczonym w komorze paleniskowej. Dostarczanie paliwa do palnika odbywa się poprzez podajnik ślimakowy, łączący zasobnik paliwa z palnikiem za pomocą silnika elektrycznego, który poprzez przekładnie napędza ślimak. W palniku paliwo wypychane jest ku górze tworząc kopczyk żaru. Wraz z paliwem dostarczane jest powietrze, przez wentylator zamontowany w dolnej części podajnika, które przez układ dysz dostaje się do palnika i rozżarzonych cząstek węgla inicjując spalanie.
Indeks: AE07    Cena:  10 090.00 PLN
Pokaż inne towary w sklepie 

Wiadomości
Nowa wersja programu Pomocnik Instalatora 2012-06-14 14:26:08

W dziale Programy Download znalazła się nowa wersja programu Pomocnik Instalatora. Program umożliwia teraz także dobór wielkości podgrzewacza c.w.u. w zależności od cykli poboru, ilości mieszkań, liczby mieszkańców. Praktycznie w ciągu 2 minut można oszacować wielkość podgrzewacza c.w.u. jaki powinien być zainstalowany na danym obiekcie.
Zapraszamy do ściągania i używania programu.

Autor: DG        Adres: info@dobregrzanie.com


Program Pomocnik Instalatora. 2011-10-18 16:02:17

Dorobiliśmy się programu „Pomocnik Instalatora”, który umożliwia przeprowadzenie podstawowych obliczeń dotyczących instalacji c.o. czyli obliczenie pojemności naczynia wzbiorczego, przeliczenie mocy grzejników, przeliczenie jednostek, wskaźnikowe obliczenie mocy źródła ciepła, obliczenie wydajności pompy. Jak Pan Bóg pozwoli program będzie rozwijany o kolejne moduły obliczeniowe. Uprzejmie prosimy o nadsyłanie uwag na temat programu co pozwoli na stworzenie w miarę postępu prac, programu spełniającego oczekiwania instalatorów.
Plik dostępny jest do pobrania z panelu bocznego po lewej stronie pod nazwą „Pomocnik”.
Program wydany został na licencji Freeware czyli można go pobierać, kopiować i rozpowszechniać bez żadnych ograniczeń.
[źródło: serwis www.dobregrzanie.com 2011-10-18]

Autor: DG        Adres: info@dobregrzanie.com


Gazu ponoć nie zabraknie 2010-10-15 15:27:09

Jak podała agencja Reuters, rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko powiedział, że Polska będzie mogła kupować gaz po 20 października bez umowy. Nowa umowa na dostawy gazu może być podpisana w przyszłym tygodniu po kolejnej rundzie rozmów, która ma odbyć się w najbliższą niedzielę 17 października 2010. W nowej umowie ma być zwiększona ilość dostarczanego do Polski gazu z 8 do 10 mld m. sześć. do 2022 roku przy gwarancji tranzytu gazu przez terytorium Polski do 2019 roku.
Z kolei Gazprom ustami swojego wiceprezesa (uwaga) Aleksandra Miedwiediewa na swojej stronie internetowej ostrzega, że zmiany proponowane przez Unię Europejską mogą doprowadzić do skierowania przesyły gazu na rynki azjatyckie.
[źródło: na podstawie www.rp.pl i www.money.pl 2010-10-06]
komentarz DG: Miejmy nadzieję, że gazu tej zimy nie zabraknie.

Autor: DG        Adres: info@dobregrzanie.comArtykuły
Palniki wentylatorowe: PRZECZYTAJ
Pompa ciepła w twoim domu: PRZECZYTAJ
Łączenie kotłów gazowych z węglowymi w jednej instalacji c.o.: PRZECZYTAJ
Układy hydrauliczne kolektorów słonecznych.: PRZECZYTAJ

Prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag, niedziałających linków i pytań dotyczących serwisu www.dobregrzanie.com
KONTAKT Z NAMI
info@dobregrzanie.com

Stan licznika: 140995